Олимпиакос се класира за осминафиналите в Шампионската лига, след като победи с 1:0 осигурилия си участие напред Арсенал. Страхотна драма се разигра в мача между Стандард Лиеж и АЗ Алкмаар.

Срещата завърши 1:1, като белгийците ще играят в Лига Европа. Изравнителното попадение за домакините падна в 95-ата минута и бе делo на вратаря Синан Болат. Преди това Джермейн Ленс бе дал преднина на гостите за да се стигне до драматичния завършек. С поделените точки Стандард събра актив от 5 точки и изпревари с една днешния си съперник в крайното класиране.

Леонардо пък донесе ценната победа на Олимпиакос над Арсенал с гол в 47-ата минута. Мениджърът на гостите от Лондон Арсен Венгер бе заложил на голяма част от играчите от резервния отбор, тъй като тимът му се бе класирал напред още преди мача. Средната възраст на “топчиите” не стигаше 21 години./БЛИЦ