Севиля спечели първото място в група „G" след победа с 1:0 у дома над Глазгоу Рейнджърс в последния мач. С това постижение момчетата на Маноло Хименес се наредиха сред поставените на 1/8 - финалите. Единственото попадение вкара Фреди Кануте в 7-ата минута от дузпа.

Андалуският тим още преди месец имаше гарантирано място в следващата фаза. Маноло Хименес пусна голяма част от резервите и абсолютния дебютант – централния защитник Кала.

За второто място, което дава право на по-нататъшно участие в турнира спориха Щутгарт и Униреа (Урзичени). Под ръководството на новия си треньор Кристиан Грос немците спечелиха с 3:1. Още до 11-ата минута домакините поведоха с 3:0, след попадения на Марика, Кристиян Треш и Павел Погребняк. В началото на втората част Семедо върна един гол за Унирея, но после Щутгарт отново си върна контрола върху събитията на терена и заслужено продължава в следващата фаза на Шампионската лига./БЛИЦ