Славия успя да победи като гост Локомотив (Сф) с 2:1 в мач, изпълнен с множество интересни ситуации и пред двете врати. Срещата започна по най-добрия начин за домакините, след като Зоран Балдовалиев откри още в 14-ата минута след центриране от ляво. В ситуацията останаха сериозни съмнения за засада. Това вбеси треньорът на гостите Вили Вуцов, който дълго време бе усмиряван край тъчлинията.

След попадението "железничарите" взеха изцяло инициативата, като пропуснаха няколко изгодни положения за удвояване на резултата. На пук на логиката Славия успя да изравни в 41-ата след много добра контраатака. Дубала бе изведен сам срещу вратаря Валентин Галев, технично го преодоля и на празна врата не сгреши - 1:1. Само три минути след гола Иван Бандаловски от състава на Локомотив бе изгонен за втори жълт картон и това сякаш пречупи домакините.

През второто полувреме Славия, с човек повече, бе по-добрият отбор на терена и логично достигна до пълен обрат в мача, след като в 59-ата минута Галин Иванов със силен удар от близка дистанция не даде шанс на Галев - 2:1 за "белите".

До края "железничарите" направиха всичко възможно да стигнат до изравнително попадение и да докарат мача до продължения, но великолепните намеси на вратаря Райс Мболи в последните минути, както и гредите зад него донесоха много трудната, но заслужена победа за Славия. /БЛИЦ

Локомотив (София) - Славия 1:2
1:0 Зоран Балдовалиев (14) 1:1 Дубала (41) 1:2 Галин Иванов (59)

Локо (Сф): 84.Валентин Галев, 22.Иван Бандаловски, 5.Георги Марков, 3.Илиян Гаров, 11.Кристиян Добрев, 20.Светослав Дяков, 7. Румен Горанов(46-24.Иван Пасков), 9.Дерек Асамоа, 19.Мартин Камбуров, 28.Зоран Балдовалиев(46.-16.Христо Златински), 15.Даниел Митев(71-10.Марчо Дафчев)
Резерви: 21.Юлиан Левашки, 24.Иван Пасков, 10.Марчо Дафчев, 23.Иво Иванов, 30.Димо Атанасов, 16.Христо Златински, 25.Преслав Йорданов

Славия: 26.Райс Мболи, 31.Богомил Дяков, 11.Стив Ренет, 35.Йордан Петков, 22.Роберт Петров(87-17.Яшар), 4.Николай Петров(77-18.Радослав Рангелов), 20.Радослав Димитров, 27.Павле Попара, 33. Галин Иванов, 19.Жозе Жуниор, 28. Дубала
Резерви: 12. Емил Петров, 2.Атанас Дреновички, 15.Галин Богданов, 18.Радослав Рангелов, 24.Дидка Гонсалес, 7.Александър Младенов, 17.Джунейт Яшар

София, „Локомотив” - 700 зрители
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Иван Бандаловски, Дафчев (Локо Сф); Николай Петров, Жуниор, Гонзалес, Мболи (Славия)
Червен картон: Иван Бандаловски (Локо Сф)

Срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача
3 - Страхотно разбъркване в наказателното поле на Локо (Сф), което завършва с удар на Жуниор избит в корнер
8 - Добър пробив на Асамоа от дясно, но центрирането му е избито в корнер
12 - Румен Горанов пробва силен удар от пряк свободен удар, но топката минава встрани от вратата
14 - ГОЛ! След многоходова атака на "железничарите" Даниел Митев центрира в наказателното поле на Славия, топката попадна в Зоран Балдовалиев, който от около 2 метра не сгреши 1:0 за Локо (Сф)
14 - При попадението останаха сериозни съмнения за засада, което вбеси колоритния треньор на Славия Вили Вуцов, който дълго време не спря да крещи и ръкомаха на тъчлинията
16 - Опасна атака на домакините Камбуров е изведен в наказателното поле на Славия, но центрирането му ниско по тревата е пресечено от вратаря Мболи
25 - Иван Бандаловски от състава на домакините получава първи жълт картон в мача
32 - Балдовалиев напредна в половината на Славия и отправи удар малко пред границата на наказателното поле, но топката минава покрай дясната странична греда на Мболи
41 - ГОЛ! 1:1 Дубала бе изведен отлично зад защитата на домакините, преодоля технично вратаря Галев и на празна врата изравни резултата
44 - ЧЕРВЕН КАРТОН ! Иван Бандаловски получава втори жълт картон за грубо нарушение в средата на терена
45 - Митев стреля от въздуха в наказателното поле на Славия, но топката минава над  вратата
45 + 1 Край на първото полувреме
------------------------------------------------------------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
46 - Две смени в състава на Локомотив са извършени на почивката. Горанов и Балдовалиев отстъпват местата си на Иван Пасков и Христо Златински
48 - Жуниор прави самостоятелен пробив, но ударът му е отразен от вратаря на домакините
51 - Камбуров е изведен на добра позиция малко в страни от вратата и пробва шут, но е блокиран от защитник на "белите"
53 - Жълт картон за Николай Петров
56 - Първа смяна в състава на гостите, Дидка Гонзалес заема мястото на Радослав Димитров
59 - ГОЛ! Удар на Павле Попара се отби в страничната греда, топката попадна в Галин Иванов, който от близо прати топката в мрежата и донесе пълен обрат в мача
63 - Жуниор получава жълт картон за симулация
69 - Павле Попара стреля опасно с глава след центриране от корнер, но топката минава на сантиметри от страничната греда

71 - Последна смяна предприема Драгомир Окука, на мястото на Митев в игра влиза Марчо Дафчев
72 - Резервата в състава на гостите Гонзалес стреля много опасно, но вратарят Галев с авторитетна намеса успява да улови топката
75 - Спречкване между двата отбора в центъра на терена, провокира и напрежение по трибуните
77 - Смяна предприема и Велислав Вуцов, на мястото на Николай Петров в игра влиза Радослав Рангелов
78 - Гонзалес получава жълт картон
80 - Мартин Камбуров уцели напречната греда след като стреля с глава от непосредствена близост
81 - Вратарят на гостите Мболи получава жълт картон за бавене на играта
86 - Последна смяна в състава на гостите Яшар заема мястото на Роберт Петров
87 - Жуниор можеше да сложи точка на спора, но изведен сам срещу вратаря голмайсторът на "белите" стреля в страни от вратата
89 - Жуниор отново се озова сам срешу вратаря след грешка на Георги Марков, но ударът му среща напречната греда
90 +2 - Невероятно положение пред вратата на гостите, след корнер вратарят Мболи с невероятна намеса избива в корнер
90+3 - Нова невероятна намеса на стража на "белите" след като успява да избие силен удар от границата на наказателното поле
90+4 - В последните секунди бърза контра на гостите, Дубала излиза сам срещу вратаря, но ударът му е много неточен и излиза в аут
90+4 - След невероятна драма в последните секунди, съдията свири край и праща Славия на 1/4-финал. Старши треньорът Вили Вуцов е обезумял от радост и влиза на терена да поздравява играчите си