Черноморец (Поморие) продължи да пише история в турнира за Купата на България. След като за пръв път стигна до 1/8-финалите, отборът не пропусна да подобри постижението си. Младите възпитаници на старши треньора Петър Хубчев се класираха на 1/4-финалите, побеждавайки на своя стадион Ботев (Враца) с 1:0.

Домакините поддържаха териториално и игрово превъзходство през целия мач, но стигнаха до успеха след автогол. В 47-ата минута неостаряващият капитан Малин Орачев, който игра много активно по левия фланг, центрира в наказателното поле и бранителят на гостите Росен Ванков с глава прати топката в собствената си мрежа. В рамките на десет минути след откриването на резултата Бранимир Костадинов и Цветан Филипов пропуснаха да удвоят след бързи контраатаки.

Жребият за 1/4-финалите ще се тегли на 18 декември, а мачовете са през пролетта. /БЛИЦ