Калиакра отвя с убедителното 5:1 Марек на собствения му стадион "Бончук". Така тимът от Каварна се класира на 1/4-финалите на турнира за Купата на България.

Още на почивката на мача в Дупница Калиакра водеше с 3:0. Резултатът бе открит в 23-ата минута, когато нападател на гостите от Каварна бе фаулиран в наказателното поле на домакините и капитанът Иван Райчев вкара отсъдената дузпа - 0:1. 0:2 в 35-ата направи Гриша Иванов удвои преднината на Калиакра, а Иван Петков покачи на 3:0 за гостите секунди след това.

В началото на втората част домакините претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена от съдията Георги Игнатов. Малко след това гостите от Каварна нацелиха напречната греда след далечен удар на Анжело Кючуков. В 74-ата Антон Димитров вкара четвъртия гол в мача, а три минути след това и Дарин Андонов вкара във вратата на Марек - 0:5. В 78-ата минута Валентин Валентинов вкара почетното попадение за домакините, оформяйки крайното 1:5. /БЛИЦ