Шампионът и лидер във временното класиране на Серия “А” Интер направи издънка по пътя към златните медали. Воденият от Моуриньо отбор направи само равенство 1:1 като гост на Аталанта в мач от 16-ия кръг на местното първенство. Диего Милито изведе “нерадзурите” напред още в 15-ата минута. Гостите обаче останаха с човек по-малко на терена, след като втори жълт и съответно червен картон получи Уесли Снайдер. Домакините изравниха в 81-ата минута след попадение на Симоне Тирибоки.

Преследвачът Милан не успя да съкрати аванса на Интер и вместо да победи у дома Палермо, допусна сериозна издънка. “Росонерите” паднаха с 0:2. Фабрицио Миколи вкара в 49-ата минута, а второто попадение за гостите от Палермо бе дело на Марк Брешано в 62-ата минута.

Без нападателя на националния ни отбор Валери Божинов Парма би Болоня с 2:1 и се задържа в челото на класирането, като дори доближи лидерите – Интер, Милан и Ювентус, които се издъниха в своите мачове. “Дуковете” стигнаха до трите точки и са само на две точки от Юве и три от Милан.

Гостите от Болоня излязоха напред в резултата след гол на Мудингай в 43-ата минута. Домакините обаче стигнаха до пълен обрат след попадения на Кристиян Панучи в 57-ата и Никола Аморузо четири минути преди края на срещата. Гостите доиграха двубоя с човек по-малко, след като в 71-ата минута с директен червен картон бе изгонен Бритос./БЛИЦ