Интер спечели осминафиналната си среща срещу Ливорно с 1:0 и е на четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия. Възпитаниците на Жозе Моуриньо успяха да отбележат в 60-ата минута на мача, а автор на попадението стана Уесли Снайдер.

Ливорно се опита да бъде равностоен на шампиона, но само усилията на Лукарели не стигаха. В 33-ата минута един от най-опасните играчи на Интер Уесли Снайдер изпълни пряк свободен удар и кълбото от ръцете на вратаря се отби от гредата. На полувремето двата състава се оттеглиха при нулев резултат.

През втората част се стигна до 60-ата минута когато Снайдер от пряк свободен удар наказа Ливорно. Три минути по-късно Суасо излезе в отлична позиция, но пропусна да реши изхода на мача.

До края на срещата Балотели, Суасо и Милито направиха пропуски, а в даденото от съдията продължение Лукарели имаше възможност да изравни резултата, но опасността беше предотвратена и Интер продължи напред в надпреварата./БЛИЦ