Байер (Леверкузен) завърши годината на първо място в Бундеслигата, след като в мач от 17 кръг постигна обрат от 1:2 до 3:2 над Борусия (Мьонхенгладбах). Тимът на Юп Хайнкес приключи полусезона без загуба и заслужено е зимен шампион.

Плеймейкърът Тони Кроос, който е под наем от Байерн, вкара победното попадение (негов втори гол в мача) в 69-ата минута и прати “аспирините” на върха на класирането с 35 точки, една повече от Шалке, който вчера победи Майнц с 1:0.

Кроос бе дал аванс на Байер в 18-ата минута, преди гостите от Мьонхенгладбах да поведат с 2:1 след попадения на Роел Бруверс и Данте. Ерен Дердийок изравни за домакините след час игра, а Кроос донесе победата с удар от 15 метра.

Байерн остана в битката за първото място, като изостава само на 2 точки от “аспирините”, след като разнищи последния Херта с 5:2. Валери Домовчийски беше резерва за тима от Берлин. Баварците пък записаха своята 4-а поредна победа в елита.

Борусия (Дортмунд) се наложи с 1:0 над Фрайбург в деня, в който чества своята 100-годишнина. Победното попадение реализира Лукас Бариос в 19-ата минута. Специално за юбилея Борусия игра в златисти екипи. Бохум записа паметен обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването си на Хановер./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 17 КРЪГ
От петък, 18 декември
Шалке 04 – Майнц 1:0
1:0 Джеферсън Фарфан (12)

От събота, 19 декември
Байерн – Херта 5:2
1:0 Даниел ван Буйтен (16), 2:0 Марио Гомес (31), 3:0 Ариен Робен (33), 4:0 Томас Мюлер (60), 4:1 Адриан Рамос (71), 5:1 Ивица Олич (77), 5:2 Рафаел (90)
1:0 Лукас Бариос (19)

Байер (Леверкузен) – Борусия (Мьонхенгладбах) 3:2
1:0 Тони Кроос (18), 1:1 Роел Бруверс (37), 1:2 Данте (54), 2:2 Ерен Дердийок (60), 3:2 Тони Кроос (69)

Хановер – Бохум 2:3
1:0 Ян Шлаудраф (6), 2:0 Ян Шлаудраф (33), 2:1 Паул Фрайер (52), 2:2 Джоел Епале (54), 2:3 Кристиан Фухс (66)

Айнтрахт (Франкфурт) – Волфсбург 2:2
1:0 Майк Франц (26), 1:1 Един Джеко (37), 1:2 Жозуе (69), 2:2 Александър Майер (79)