Фернандо Йоренте вкара един гол и асистира за друг при победата на Атлетик (Билбао) с 2:0 над Осасуна в мач от 15 кръг на Привера дивисион. Успехът качи баският тим временно на шесто място в класирането.

Още в първата минута на мача Йоренте нахлу в полето на гостите и центрира към далечната греда, където Франсиско Йесте се разписа с глава.

В 12-ата минута Йоренте подчерта превъзходството на Атлетик, когато получи топката с гръб към вратата, преодоля пазача си и простреля долния десен ъгъл на вратаря на Осасуна Рикардо./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
От 2 декември
Херес – Барселона 0:2
0:1 Тиери Анри (46), 0:2 Златан Ибрахимович (90+3)

От събота, 19 декември
Атлетик (Билбао) – Осасуна 2:0
1:0 Франсиско Йесте (1), 2:0 Фернандо Йоренте (12)

ПРЕДСТОЯЩИ
В събота, 19 декември
21:00 часа Севиля – Хетафе (ТВ +)
Баланс: 10 мача, 4 победи за Севиля, 3 равенства, 3 победи за Хетафе

23:00 часа Реал (Мадрид) – Сарагоса (ТВ +)
Баланс: 108 мача, 68 победи за Реал (Мадрид), 21 равенства, 19 победи за Сарагоса

В неделя, 20 декември
18:00 часа Валядолид – Спортинг (Хихон)
Баланс: 44 мача, 15 победи за Валядолид, 8 равенства, 21 победи за Спортинг (Хихон)

18:00 часа Виляреал – Расинг Сантандер (ТВ +)
Баланс: 18 мача, 10 победи за Виляреал, 4 равенства, 4 победи за Расинг Сантандер

18:00 часа Еспаньол – Алмерия
Баланс: 4 мача, 1 победа за Еспаньол, 1 равенства, 2 победи за Алмерия

18:00 часа Малага – Майорка
Баланс: 16 мача, 5 победи за Малага, 6 равенства, 5 победи за Майорка

20:00 часа Тенерифе – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 22 мача, 3 победи за Тенерифе, 7 равенства, 12 победи за Атлетико (Мадрид)

22:00 часа Депортиво (Ла Коруня) – Валенсия (ТВ +)
Баланс: 78 мача, 24 победи за Депортиво, 16 равенства, 38 победи за Валенсия

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.