Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов завърши годината бо страхотен начин, след като се разписа при победата на Манчестър Юнайтед над Уигън с 5:0. Това бе последният мач за “червените дяволи” и за Висшата лига на Англия за годината. След спечелените три точки Юнайтед отново е на 2 точки от лидера Челси. Митко остана на терена до 68-ата минута, когато бе заменен от Дани Уелбек. Останалите попадения за победителите реализираха Уейн Рууни, Майкъл Карик, Рафаел да Силва и Антонио Валенсия.

Манчестър зареди атаки още след първия съдийски сигнал. Уейн Рууни пропусна отлична възможност в 5-ата минута, а в 14-ата Бербатов стреля опасно с глава. В 20-ата минута Митко бе изведен в коридор, но преди да стреля топката му бе избита от Тайтъс Брамбъл, но останаха съмнения за дузпа. Две по-късно отново българинът получи хубав пас зад защитата, но ударът му премина покрай вратата.

В 28-ата минута Рафаел да Силва проби отдясно и центрира, а Рууни от близо засече топката във вратата за 1:0. Само 4 минути по-късно Бербатов изведе Антонио Валенсия по крилото, той върна към непокрития Карик, който удвои преднината на своя тим. Рафаел получи топката на границата на наказателното поле, освободи си пространство и с хубав удар направи 3:0 минута преди почивката.

В 50-ата минута Валенсия проби, намери Бербатов в наказателното поле и той чукна топката във вратата за 4:0. Направилият силен мач Валенсия бе изведен зад защитата от Рууни и с техничен удар оформи крайното 5:0 четвърт час преди края на мача./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
В понеделник, 28 декември
Тотнъм – Уест Хям 2:0
1:0 Модрич (11), 2:0 Дефоу (81)

Блекбърн – Съндърланд 2:2
0:1 Дарън Бент (52), 1:1 Педерсен (53), 1:2 Дарън Бент (65), 2:2 Диуф (77)

Челси – Фулъм 2:1
0:1 Гера (4), 1:1 Дрогба (73), 2:1 Смолинг (74-автогол)

Евертън – Бърнли 2:0
1:0 Воан (83), 2:0 Стивън Пиенаар (90)

Сток Сити – Бирмингам 0:1
0:1 Джером (50)

Уулвърхемптън – Манчестър Сити 0:3
0:1 Тевес (33), 0:2 Гаридо (69), 0:3 Тевес (86)

Във вторник, 29 декември
Астън Вила – Ливърпул 0:1
0:1 Фернандо Торес (90+3)

Болтън – Хъл Сити 2:2
1:0 Класнич (20), 2:0 Кевин Дейвис (61), 2:1 Хънт (71), 2:2 Хънт (78)

В сряда, 30 декември
Портсмут – Арсенал 1:4
0:1 Едуардо (27), 0:2 Насри (42), 0:3 Рамзи (70), 1:3 Белхадж (74), 1:4 Сонг (81)

Манчестър Юнайтед – Уигън 5:0
1:0 Рууни (28), 2:0 Карик (32), 3:0 Рафаел да Силва (45), 4:0 Бербатов (50), 5:0 Валенсиа (75)