Сток Сити надигра с 3:2 като домакин Фулъм в отложен мач от 17-ия кръг на Висшата английска лига. Домакините улесниха максимално задачата си още преди почивката. Турският нападател Тунджай Шанлъ изведе Сток напред в резултата още в 12-ата минута. В 34-ата минута Абдулай Файе се възползва от добро центриране на Етерингтън от фаул и след слаба игра на отбраната на гостите бе точен за 2:0. Само три минути след това Мамади Сидибе направи 3:0 след удар от въздуха, който вратарят на гостите Марк Шварцър не успя да отрази.

Гостите от Фулъм успяха да се съвземат след почивката. В 61-ата минута след удар на Деймиън Дъф топката се отклони от тялото на Райън Шоукрос и се озова в мрежата зад Симонсен.

Гостите отбелязаха и още един гол, след като в 85-ата минута резервата Клинт Демпси вкара фантастично попадение с воле.

Сток Сити се изкачи на 10-о място в класирането с 24 точки, докато Фулъм е с една позиция по-напред и е с 27 точки./БЛИЦ