Депортиво (Ла Коруня) допусна първата си загуба в последните 7 мача във всички турнира, след като претърпя поражение с 0:2 от Майорка като гост в мач от 18 кръг на Примера дивисион.

Островитяните решиха мача с два гола в началото на второто полувреме, когато Марио Суарес се разписа веднага след почивката, а Гонсало Кастро удвои в 53-ата минута.

Победата позволи на Майорка да измести Депортиво (Ла Коруня) от четвъртото място в класирането.

18-годишният Серхио Каналес вкара петия си гол за сезона и донесе на Расинг Сантандер домакинското равенство 1:1 с Валядолид. Попадението на младока в 60-ата минута заличи автогола на Пинийос в 19-ата.

Малага се измъкна от зоната на изпадащите след победа с 1:0 над Хетафе с гол на Баха шест минути преди края на мача, а в битка на дъното на класирането Сарагоса и Херес завършиха без да си отбележат попадение./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 18 КРЪГ
От 16 януари (събота)
Осасуна – Еспаньол 2:0
1:0 Хуанфран (8), 2:0 Валтер Пандиани (10)

Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) 1:0
1:0 Фернандо Йоренте (3)

Барселона – Севиля 4:0
1:0 Жулиен Ескюде (50-автогол), 2:0 Педро Родригес (71), 3:0 Лионел Меси (86), 4:0 Лионел Меси (90+2)

От 17 януари (неделя)
Малага – Хетафе 1:0
1:0 Набил Баха (84)

Расинг Сантандер – Валядолид 1:1
0:1 Пабло Пинийос (19-автогол), 1:1 Серхио Каналес (60)

Алмерия – Тенерифе 1:1
0:1 Хуанлу (2), 1:1 Хенок Гойтом (61)

Сарагоса – Херес 0:0

Майорка – Депортиво (Ла Коруня) 2:0
1:0 Марио Суарес (46), 2:0 Гонсало Кастро (53)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 17 януари (неделя)
20:00 часа Атлетико (Мадрид) – Спортинг (Хихон) (ТВ +)
Баланс: 74 мача, 36 победи за Атлетико (Мадрид), 19 равенства, 19 победи за Атлетико (Мадрид)

22:00 часа Валенсия – Виляреал (ТВ +)
Баланс: 20 мача, 7 победи за Валенсия, 4 равенства, 9 победи за Виляреал

Заб.: Всички посочени баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.