Цветан Генков се завърна с гол за Локомотив (София) при победата на тима в контрола срещу Сливен. Столичните “железничари” спечелиха с минималното 1:0, а проверката се игра в село Мурсалево. Около 100 фенове присъстваха на мача, сред които бяха изпълнителният директор на Локо Иво Тонев, Дончо Донев и Чавдар Цветков.

През първото полувреме Румен Горанов отправи силен удар, но вратарят на Сливен – Караманов улови. В 36-ата минута голмайсторът на Локо Мартин Камбуров получи директен червен картон заради реплика със съдията. “Железничарите” доиграха полувремето в намален състав, а през втората част треньорът Драгомир Окука пусна Генков на мястото на изгонения Камбуров.

В 58-ата минута доскорошният нападател на Динамо (Москва) получи топката на границата на наказателното поле и с топовен шут в левия ъгъл на вратата вкара единственият гол в срещата.

В 65-ата минута в игра след дълготрайна травма се пови и бранителят Ваня Джаферович.