Гана е първият финалист в турнира за Купата на Африка, след като надигра с минималното 1:0 Нигерия. Единственото попадение реализира Асамоа Гиян още в 21-ата минута. След центриране от ъглов удар на първата греда Асамоа Гиан успя да засече топката с глава и да я прати във вратата на Винсънт Ениама.
В края на първото полувреме Питър Одемвинге и Обафеми Мартинс от състава на Нигерия се отчетоха с пропуски и не успяха да изравнят.

През второто полувреме играчите на Гана се прибраха и бранеха гола, което можеше да им изиграе лоша шега. В началото на вторите 45 минути Обафеми Мартинс на два пъти бе изведен в добри позиции, но пропусна сам срещу Кингсън.

На финала Гана ще се изправи срещу победителя от втория полуфинал, който започва в 21,30 часа българско време тази вечер, а в него ще спорят Алжир и Египет. Финалът е на 31 януари (неделя) от 18,00 часа българско време./БЛИЦ