Локомотив (Мездра) записа първата си победа в предсезонната подготовка, след като надигра Спортист (Своге) с 2:1. Двубоят се игра на изкуствения терен в Мездра пред около 200 зрители. С два гола за Локомотив се отчете новото попълнение Десислав Русев, а почетното попадение за гостите от Своге бе дело на Стойчо Младенов.

Още в 9-ата минута играч на Спортист върна топката към вратаря Кючуков, но той се подхлъзна и притичалият Десислав Русев вкара първия си гол с червено-черната фланелка. В 11-ата минута аржентинецът Пиетробон стреля силно от границата на полето, но Господинов успя да парира удара му.

В 35-ата минута Мартин Керчев се пребори за топката в средата на терена и с хубав пас изведе Русев в наказателното поле, който направи 2:0.

През втората част Спортист бе по-активният на терена. В 72-ата минута дошлият на проби при „шоколадите” Бижев изведе Стойчо Младенов в наказателното поле и халфът с техничен изстрел покрай Линков намали резултата – 2:1 в полза на Локомотив (Мездра).

Следващата контрола на Локомотив (Мездра) е в сряда от 13,00 часа срещу Ком-Миньор (Берковица)./БЛИЦ

Локомотив: Й. Господинов, Джоров, Пажин, Кавдански, Станков, Балджийски, Керчев, Петков, А. Тодоров, Русев, Иса (Линков, Ц. Зарев, С. Господинов, Христозов, Софрониев, Л. Тодоров, Р. Иванов, Гайтанов, Табаков, Димиев, Бончев, Л. Зарев)

Спортист: Кючуков, Бачков, Тодоров, Л. Младенов, Дончев, Морена, Каседес, И. Димитров, Д. Димитров, Коруджиев, Пиетробон (Стоянов, Илиев, Димов, Цветков, Дениран, С. Младенов, Крумов, Бижев, Евгениев, Василев, Борисов, Гонсалес)