Лидерът в Примера Барселона надви с 2:1 гостуващия Хетафе в мач от 21-ия кръг. Головете отбелязаха Лео Меси (7) и Шави (67). За гостите точен беше Роберто Солдадо в 90-ата минута от дузпа. Успехът не беше лесен, след като Пике (25) и Рафаел Маркес (90) бяха изгонени с директни червени картони. Барса излезе с нетрадиционна защитна формация. Аржентинецът Габи Милито започна като титуляр, а левият бек Максуел бе преместен отдясно.

Още в 3-ата минута Андрес Иниеста, който вчера стана вторият най-млад играч на Барса с 200 мача в Примера, намери Меси, а Лео стреля близо до гредата. Много красиво беше изпълнението на Меси три минути след това, с което Барса поведе. Аржентинецът фалцира силно топката с вътрешен удар и промуши кълбото покрай куп футболисти и вратаря Жорди Кодина. Между 14-ата и 19-ата минути Меси на три пъти се озова на голова позиция сам срещу Кодина, но и в трите случая не беше прецизен.

В 25-ата минута след няколко карамбола пред наказателното поле на Барселона Жерар Пике се опита да въдвори ред с категорично влизане в краката на Рафаел. Каталунският защитник обаче не улучи топката, а крака на левия бек, и заслужено беше изгонен с директен червен картон. Наложи се Туре Яя да заиграе като централен бранител.

В 59-ата Сейду Кейта получи шанс за втори гол, но изпусна от прекрасна позиция. Малийският халф залъга бранител и от шест метра избра да стреля в близкия ъгъл и не улучи.

В 67-ата Меси напредна, подаде към свободния Шави, който отблизо реализира за 2:0. В 90-ата минута Рафа Маркес събори Кепа Бланко и освен дузпа мексиканецът получи директен червен картон. Така след седмица Барса ще гостува на Атлетико Мадрид без двама важни бранители - Пике и Маркес. Солдадо оформи крайното 2:1./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 21 КРЪГ

На 6 февруари (събота) от 19,00 часа
Валенсия – Валядолид 2:0
1:0 Бенега (9), 2:0 Давид Вия (29)

На 6 февруари (събота) от 21,00 часа
Барселона – Хетафе 2:1
1:0 Меси (6), 2:0 Шави (67), 2:1 Солдадо (90-дузпа)

На 6 февруари (събота) от 23,00 часа
Реал (Мадрид) – Еспаньол 3:0
1:0 Серхио Рамос (5), 2:0 Кака (30), 3:0 Игуаин (90)

На 7 февруари (неделя) от 18,00 часа
Малага – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 35 мача, 7 победи за Малага, 9 равенства, 19 победи за Депортиво

Атлетик (Билбао) – Херес
Баланс: 1 мач, 1 победа за Атлетик (Билбао)

Майорка – Виляреал
Баланс: 21 мача, 4 победи за Майорка, 7 равенства, 10 победи за Виляреал

Осасуна – Тенерифе
Баланс: 15 мача, 5 победи за Осасуна, 2 равенства, 8 победи за Тенерифе

Алмерия – Спортинг (Хихон)
Баланс: 3 мача, 1 победа за Алмерия, 2 победи за Спортинг (Хихон)

На 7 февруари (неделя) от 20,00 часа
Сарагоса – Севиля
Баланс: 95 мача, 32 победи за Сарагоса, 21 равенства, 42 победи за Севиля

На 7 февруари (неделя) от 22,00 часа
Сантандер – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 75 мача, 18 победи за Сантандер, 17 равенства, 40 победи за Атлетико (Мадрид)