Левски падна с 0:3 от Шериф (Тираспол) във втората си контрола от зимната подготовка. Преди дни "сините" отвяха с 5:0 чешкия Прибрам.

Днес избраниците на Георги Иванов разочароваха с представянето си срещу шампиона на Молдова и логично загубиха. Кипърският съдия Пастелис Йоргос отсъди две дузпи за Шериф, които бяха реализирани от Владимир Волков и Родригес. Във вратата на "сините" се разписа и Ерохин.

Цветан Димитров и Георги Христов пък бяха изгонени от игра. В 60-ата минута младият вратар спаси сигурен гол в мрежата си, удряйки топката с ръка, но извън наказателното поле, след като играч на Шериф се озова срещу него. Съдията Пастелис Йоргос каза на резервния стаж на Левски да напусне терена без да му показва червен картон. В 74-ата и Георги Христов го последва, тъй като си позволи да оспорва на висок тон решение на рефера. Любопитното бе, че и в този момента Йоргос не извади червен картон, какъвто явно нямаше в джобчето си.

Гонзо използва различни единайсеторки в двете полувремена, като единствено Елин Топузаков остана на терена през целия двубой. През първата част играта бе равностойна, а с пропуски за "сините" се отчете Мирослав Антонов, който започна титуляр срещу Шериф.

Първото попадение във вратата на Левски падна секунди преди почивката, когато след центриране от корнер, топката прехвърли всички и стигна до непокрития Ерохин, който с премерен изстрел реализира - 1:0 за Шериф. Молдовците удвоиха преднината си в 84-ата, когато резервата Иван Стоянов фаулира Сергей Георгиев в наказателното поле, а Владимир Волков реализира отсъдената дузпа. Крайното 3:0 за Шериф фиксира Родригес, вкарал също от бялата точка, след като този път Елин Топузаков събори противников играч.

Следващата контрола на Левски е на 10 февруари срещу Динамо (Минск). /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛЕВСКИ - ШЕРИФ (Тираспол) 0:3
0:1 Ерохин (45), 0:2 Владимир Волков (84-дузпа), 0:3 Родригес (90+1-дузпа)

ЛЕВСКИ (първо полувреме): 1.Георги Петков, 15.Шахиб Бензукан, 55.Йордан Милиев, 11.Елин Топузаков, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 16.Мариян Огнянов, 32.Димитър Телкийски, 24.Николай Димитров, 22.Дарко Тасевски, 19.Мирослав Антонов
ЛЕВСКИ (второ полувреме): 31.Цветан Димитров (62-1.Георги Петков), 30.Лъчезар Балтанов, 11.Елин Топузаков, 2.Виктор Генев, 4.Стефан Станчев, 6.Майкъл Тевия, 7.Александър Александров, 20.Жоазиньо, 10.Христо Йовов, 77.Еньо Кръстовчев, 9.Георги Христов (75-34.Иван Стоянов)

ШЕРИФ: 1.Журик, 3.Волков, 5.Тархнишвили, 10.Ерохин, 18.Арбанас, 19.Дурович, 21.Диеду, 22.Родригес, 27.Булат, 28.Ферейра, 24.Мамех