Литекс загуби третата си контрола в Турция, отстъпвайки с 2:3 на лидера в чешкото първенство Теплице. Това бе второ поражение за "оранжевите" в Белек след 2:3 от Партизан преди дни.

Днешната проверка започна кошмарно за селекцията на Ангел Червенков. Още в 5-ата минута Каливода откри резултата. Той засече центриране по земя отдясно. Теплице поведе с 2:0 в 18-ата. Либор Дошек с глава прати топката зад Родриго Галато след центриране от корнер. Кошмарът за Литекс настъпи девет минути по-късно. Реферът Октай Дере отсъди дузпа за фаул на Галато срещу откъсналия се сам срещу него Махмутович. Вачоушек направи 3:0 с шут от бялата точка.

На почивката Ангел Червенков пусна Том и Ивайло Петков на местата на Александър Барт и Христо Янев. Именно бразилецът бе най-добрият футболист на терена до края на мача. Литекс смачка Теплице, но върна само два гола. Том се разписа в 64-ата минута с добър удар от линията на наказателното поле. В 89-ата халфът сложи топката на главата на Нифлор, който от един метър фиксира крайното 2:3. В даденото от рефера Дере продължение Ивелин Попов имаше възможност да изравни, но шутът му от пряк свободен удар бе уловен от вратаря Славик.

Реферът Дере вбеси футболистите на Литекс, след като в 57-ата минута не отсъди явна дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Теплице.

Следващата контрола на Литекс от лагера в Турция е в събота - срещу Цървена звезда. /БЛИЦ

Срещата по минути
1 - Начало на мача
4 - След центриране в наказателното поле на Литекс, Вачоушек сваля с глава към Каливода, чийто удар е спасен от бразилския вратар на "оранжевите" Родриго Галато
5 - ГОЛ! Теплице повежда с 1:0. След бърза атака на чехите отляво топката е центрирана по земя в наказателното поле на Литекс, където няколко футболисти се разминават и непокритият Каливода от чиста позиция открива
10 - Ивелин Попов получава топката пред наказателното поле на Теплице от Сандриньо, но не успява да я овладее добре и до удар не се стига
13 - Христо Янев центрира от фаул, но Адмир Левакович чисти с глава в корнер
16 - Опасна атака на Теплице и двойно подаване между Дошек и Махмутович завършва с шут на последния към вратата и корнер за чехите
18 - ГОЛ! Литекс вече губи с 0:2! Вачоушек центрира от ъглов удар, Либор Дошек с глава вкарва във вратата на Галато
22 - Литекс изпълнява два поредни корнера, но до чисто положение пред вратата на Мартин Славик не се стига
26 - ДУЗПА! Галато фаулира Айдин Махмутович, дузпа за Теплица
26 - Жълт картон за Галато
27 - ГОЛ! Теплице повежда с 3:0 на Литекс! Степан Вачоушек вкарва от бялата точка
33 - Сандриньо пропуска да намали резултата, след като е изведен в чиста позиция срещу вратаря на Теплице, но не успява да го преодолее
35 - Вратарят на Теплице Славик боксира в корнер удар на Ивелин Попов от малък ъгъл
36 - Удар на Петър Занев с левия крак преминава на метър над сглобката на вратата
39 - Йеленкович пробва удар от границата на наказателното поле, но топката минава на сантиметри встрани от дясната греда
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
64 - ГОЛ! Том бележи за Литекс - 1:3! Бразилецът вкарва красив гол с десния крак от линията на наказателното поле
66 - Урош Голубович влиза на мястото на Родриго Галато
78 - След продължителна атака на Литекс Ивелин Попов се озова на стрелкова позиция, но стреля в аут
81 - Ивелин Попов стреля от около 25 метра, вратарят изпуска топката в първия момент, но после поправя грешката си
83 - Том прави добър самостоятелен пробив, но не успява да намери останалия на чиста позиция Нифлор
89 - ГОЛ! Нифлор бележи, след добър пробив на Том, който излъга един защитник и сложи топката на главата на французина 2:3
90 - Последен шанс за Литекс, Ивелин Попов стреля от фаул, но вратарят парира удара му
90 - Край на мача

ЛИТЕКС - ТЕПЛИЦЕ 2:3
0:1 Давид Каливода (5), 0:2 Либор Дошек (18), 0:3 Степан Вачоушек (27-дузпа), 1:3 Том (64), 2:3 Уилфред Нифлор (89)

ЛИТЕКС: 31.Родриго Галато, 2.Александър Барт, 3.Петър Занев, 22.Пламен Николов, 23.Небойша Йеленкович, 25.Радостин Кишишев, 7.Христо Янев, 15.Дока Мадурейра, 10.Сандриньо, 71.Ивелин Попов, 19.Уилфред Нифлор

ТЕПЛИЦЕ: 1.Мартин Славик, 18.Либор Дошек, 7.Михал Гаспарик, 27.Давид Каливода, 4.Мартин Клейн, 5.Адмир Левакович, 25.Айдин Махмутович, 20.Милан Матула, 8.Степан Вачоушек, 6.Властимил Видичка, 11.Лукаш Зубеле