Левски загуби от полския Легия (Варшава) с 0:2 контрола, играна на стадион “ГСП” в Никозия. Двубоят бе изгледан от националния ни селекционер Станимир Стоилов.

“Сините” имаха тотален превес над съперника през почти цялото време, но вратарят Муха спаси всичко възможно. По време на двубоя от полския лагер заявиха, че стражът вече има предварителен договор с английския Евертън.

Двете попадения за Легия реализира Ивански от дузпи в края на двубоя. Полският тим завърши в намален състав, след като минути преди последния съдийски сигнал Борисюк получи втори жълт и съответно червен картон.

Поражението е второ за “сините” от подготовката им в Кипър, след като загубиха от молдовския Шериф с 0:3.

Левски започна много добре и създаде куп голови положения. Още в 4-та минута Мирослав Антонов излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен от Муха. В 9-ата минута Жоазиньо нацели напречната греда след центриране отдясно на Телкийски. В 18-ата минута Мирослав Антонов пропусна, след като не успя да засече центриране на Жоазиньо. Пет минути след това капитанът на Легия Чото извърши зверски фаул срещу Телкийски. Мечо бе изнесен на ръце от съотборниците му и не успя да доиграе двубоя, а съдията дори не покажа и жълт картон на играча на поляците.

В 37-ата минута Борисюк стреля отдалеч, но Георги Петков плонжира и улови. В 41-ата минута Сърмов нанесе страхотен шут, но Муха със сетни сили изби. Минута преди края на полувремето и Николай Димитров пропусна, след като от малък ъгъл не успя да засече топката в опразнената врата.

През втората част Левски не създаде толкова положения, както през първата. В 62-ата минута Георги Христов бе изведен сам срещу вратаря на Легия, но той пак спаси. Само 6 минути след това Шалаховски остана сам срещу Гошо Петков, но вратарят на “сините” се справи блестящо и изби. В 79-ата минута вратарят фаулира в наказателното поле откъсналия се Гжелак и главният рефер посочи бялата точка. Ивански реализира за 1:0.

В 82-ата минута Веселин Минев спъна Шахаловски в полето на Левски и съдията даде втора дузпа за Легия. Зад топката застана отново Ивански, който не сгреши и оформи крайното 2:0 за поляците. В 85-ата минута реферът отмени гол на Георги Христов.

Следващата контрола на Левски е на 15 февруари срещу Слован (Либерец) в последната си контрола на Острова на Афродита./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Левски - Легия (Варшава) 0:2
0:1 Ивански (80-дузпа), 0:2 Ивански (83-дузпа)

Левски: 1.Георги Петков, 4.Стефан Станчев, 15.Шахиб Бензукан, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 27.Седрик Бардон, 7.Александър Александров, 32.Димитър Телкийски (27 - Николай Димитров), 19.Мирослав Антонов, 20.Жоазиньо (46 - Дарко Тасевски)
Резерви: 61.Ивайло Василев, 2.Виктор Генев, 11.Елин Топузаков, 16.Мариян Огнянов, 30.Лъчезар Балтанов, 22.Дарко Тасевски, 24.Николай Димитров, 34.Стоянов, 77.Еньо Кръстовчев, 9.Георги Христов

Легия (Варшава): 82.Муха, 25.Жежничак, 15.Асдис, 4.Чото, 14.Вавжиняк, 20.Шалаховски, 8.Ивански, 31.Рибус, 7.Гиза, 9.Гжелак, 16.Борисюк
Резерви: 88.Гостомцски, 11.Киевтович, 3.Жала, 32.Радович, 78.Яржебовски, 28.Смолински, 21.Миечей

Стадион: "ГСП", Никозия
Жълти картони: Муха, Борисюк (Слован)
Червен картон: Борисюк (88-Легия)