Литекс не спечели и четвъртата си контрола в Турция. В последния си мач “оранжевите” паднаха с 0:2 от Цървена звезда. Сръбският гранд нанесе удара си за две минути – между 19-ата и 21-ата.

Българският тим игра добре и през по-голямата част от мача контролираше играта. Момчетата на Ангел Червенков обаче не стигнаха до гол и не създадоха кой знае колко чисти положения.

След добро начало за българите Звезда вкара два гола в 19-ата и 21-ата минути. Лекич откри резултата, добавяйки върналата се топка след удар в гредата на Вилотич. Лазетич покачи на 2:0 с шут по земя от границата на наказателното поле.

До края на мача "оранжевите" диктуваха събитията на терена, но топките не стигаха до нападателите, а ударите не бяха точни.

Том бе изгонен за втори жълт картон в 70-ата минута за два последователни груби фаула. На негово място в игра влезе Момчил Цветанов и Литекс доигра мача с 11 души.

В неделя ловчанлии се прибират в България и до началото на пролетния дял в първенството ще изиграят още една контрола - срещу Ботев от Криводол на 20 февруари./БЛИЦ

ЛИТЕКС – ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2
0:1 Лекич (19), 0:2 Лазетич (21)

Литекс: 1.Голубович (46 - Галато), 25.Кишишев, 22.Николов, 6.Петков, 3.Занев, 10.Сандриньо, 23.Йеленкович, 8.Том (70 - Цветанов), 71.Ив. Попов (61 - Янев), 15.Дока, 19.Нифлор (80 - Св. Тодоров)

Цървена звезда: 22.Стаменкович, 2.Савио, 6.Игнатиевич, 9.Лекич, 11.Трифонович, 15.Вилотич, 17.Лазич, 18.С. Джорджевич, 24.Минков, 25.Блазич ,26.Иса

Контролата по минути!

1 – Начало на мача
3 - Първи удар за сърбите, Блазич стреля в аут
5 - Първа добра атака за Литекс. Нифлор не усоя да намери Том
10 - Отлична изява на Голубович, вратарят спаси удар от упор на Лекич
13 - Нифлор намира Том, но бразилецът е спрян от двама защитници
19 - ГОООЛ! 1:0 за Цървена звезда. Защитата на Литекс увисна при изпълнение на фаул. Вилотич удари гледа. Топкагта се върна към Лекич, който на празна врата вкара за 1:0

55 - Удар на Том от малък ъгъл, вкатарят спасява
63 - Литекс иска фаул на границата на наказателното поле за нарушение срещу Янев, съдията не реагира