Реал (Мадрид) се доближи на две точки лидера Барселона след победа с 3:0 като гост над Херес в мач от 22-ия кръг на Примера дивисион. На много тежък терен момчетата на Пелегрини се мъчеха повече от час преди да падне първият гол, дело на Алваро Арбелоа (64). Последваха две попадения на Кристиано Роналдо (69 и 71).

Домакините от Херес започнаха по-дейно мача и първи атакуваха. В 13-ата минута Момо овладя в наказателното поле и със силен шут от въздуха прати топката на половин метър от напречната греда. Две минути по-късно Кристиано Роналдо взе висока топка, но вратарят Ренан Брито Суареш улови.

Секунди след началото на втората част зрител от публиката нахлу на терена и с опънати плакати поиска справедливост за убитото си дете.

Пътят към мрежата на домакините намери изненадващо десният бек Алваро Арбелоа в 64-ата минута. Шаби Алонсо изведе испанския бранител, той навлезе в наказателното поле и спокойно с удар по земя порази близкия ъгъл на Ренан за 0:1. Голът беше едва трети в кариерата на Арбелоа и първи с екипа на Мадрид.

В 69-ата минута Кака качи топката на главата на Роналдо и най-скъпият футболист в света стреля неспасяемо за 2:0. Около 100 секунди по-късно отново Кака асистира и пак Кристиано беше голмайстор с 11-ия си гол в Примера от 13 срещи.

Така “Белия балет” събра 53 точки, с две по-малко от Барселона, като тимът на Гуардиола гостува утре на Атлетико Мадрид. Херес остава твърдо последен с 11 точки./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ

На 13 февруари (събота)

Спортинг (Хихон) – Валенсия 1:1
1:0 Диего Кастро (5), 1:1 Хуан Мата (75)

Херес – Реал (Мадрид) 0:3
0:1 Алваро Арбелоа (64), 0:2 Роналдо (69), 0:3 Роналдо (71)

Виляреал – Атлетик (Билбао) 2:1
1:0 Капдевиля (5), 1:1 Габилондо (24), 2:1 Нилмар (44)

На 14 февруари (неделя)
18:00 часа Еспаньол – Депортиво (Ла Коруня)(ТВ +)
Баланс: 73 мача, 27 победи за Еспаньол, 17 равенства, 29 победи за Депортиво (Ла Коруня)

Баланс: 61 мача, 24 победи за Севиля, 17 равенства, 20 победи за Осасуна

22:00 часа Атлетико (Мадрид) – Барселона (ТВ +)
Баланс: 145 мача, 50 победи за Атлетико (Мадрид), 34 равенства, 61 победи за Барселона