Лидерът в класирането Литекс направи убедително представяне за новия сезон. На тренировъчната база в Салито момчетата на Ангел Червенков отвяха втородивизионния Ботев (Криводол) с 8:0. В герой за своя отбор се превърна нападателят Уилфред Нифлор, който вкара четири попадения. Две добави защитникът Пламен Николов, а седмия и осмия гол бяха дело на младия Георги Миланов и Светослав Тодоров.

Така “оранжевите” завършиха подготовката си със седем изиграни контроли. В тях записа три победи, едно равенство и три загуби .

За Литекс мачът започна добре. Още във втората минута Пламен Николов откри резултата, като се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране на корнер. По-класният отбор стоеше по-добре и в 14-ата минута Дока намери Нифлор, който покачи на 2:0. До края на полувремето паднаха още две попадения. Първо в 41-ата минута Пламен Николов с добавка направи резултата класически, а в 45-ата Нифлор покачи на 4:0.

Второто полувреме започна с бърз гол за ловчанлии. В 53-ата минута Ивелин Попов изведе добре Нифлор, който направи 5:0. Само две по-късно двамата повториха упражнението и французина оформи резултата на 6:0.

С това мачът не приключи. В 70-ата минута Светослав Тодоров намери Георги Миланов, който също се разписа за 7:0. В 90-ата и Тодоров вкара след самостоятелен пробив и така Литекс би Ботев с 8:0

В първия кръг на първенството, което започва следващата седмица, “оранжевите” приемат Локо (Мз)./БЛИЦ

ЛИТЕКС - БОТЕВ (КРИВОДОЛ) 8:0
1:0 Пл. Николов (2), 2:0 Нифлор (14), 3:0 Пл. Николов (41), 6:0 Нифлор (45, 53, 55), 7:0 Г. Миланов (70), 8:0 Св. Тодоров (90)

Литекс: 31.Галато (67 - Голубович), 25.Кишишев (58 - Бодуров), 22.Пл. Николов (58 - Ил. Миланов), 6.Ив. Петков (55 - Барт), 3.Занев (67 - Венков), 10.Сандриньо (58 - Ал. Цветков), 23.Йеленкович (55 - Янев), 71. Ив. Попов (67 - Св. Тодоров), 8.Том (67 - Диего), 15.Дока (55 - Г. Миланов), 19.Нифлор (55 - Цветанов)

Ботев (Криводол): 1.Артакиев (46 - Данов), 16.Каменов (46 - Александров), 4.Милчев, 25.Илиев, 26.Ефремов, 14.Н. Боянов (46 - Йочев), 85.Гавазов, 13.Гришов, 88.Цветанов, 7.Владинов, 11.Б. Боянов (46 - Трифинов)

Стадион:
Салито, 200 зрители
Съдия:
Ивайло Петров

Срещата Литекс - Ботев (Кр) 8:0 по минути!

1 - Начало на мача
2 - ГОООЛ! 1:0 за Литекс. Ивелин Попов центрира от корнер, Нифлор свали и Пламен Николов със силен шут направи 1:0
1
0 - Артакиев лови пред крака на Нифлор
14 - ГОООЛ! 2:0 за Литекс, точен е Нифлор, който бе изведен сам срещу вратаря от Дока
25 -
Първо положение за Ботев, каменов стреля, но точно покрай вратата
27 -
Дока стреля от фаул, вратарят на Ботев избива
41 - ГОООЛ! 3:0 за Литекс. Дока стреля от фаул, вратаря изби, но Пламен Николов дотича и вкара втория си гол в мача
45 - ГОООЛ! 4:0 за Литекс. И Нифлор вкара втория си гол след комбинация с Дока и Ивелин Попов
46 -
Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
53 - ГОООЛ! 5:0 за Литекс. Ивелин Попов извежда Нифлор, който прави 5:0
55 - ГОООЛ! 6:0 за Литекс. Четвърти гол за Нифлор, след нова асистенция на Попов
70 - ГОООЛ! 7:0 за Литекс. Младокът Георги Миланов се разписа след отличен пас на Светослав Тодоров
90 - ГОООЛ! 8:0 за Литекс. Автор на попадението е Светослав Тодоров, като се разписа след самостоятелен пробив