Славия продължава с отличните си игри. При представянето си “белите” победиха като домакин Черноморец с 2:0. Попаденията вкараха новото попълнение Илия Илиев и Тодор Колев.

Двата тима, които са сред най-добре представящите се в шампионата, показаха хубав футбол и направиха интересен мач, но с малко чисти положения.

Славия наложи доминацията си още през първото полувреме, в което се отличи дошлият от Пирин Даниел Пеев. В 35-ата минута новаци изработиха първия гол. Александър Томаш намери Илия Илиев, като опитният халф финтира двама и мушна топката под плонжа на Паскал Борел.

Илиев удари греда в 54-ата минута. Той изпълни добре фаул на границата на наказателното поле, като нарушението бе срещу него.

В 70-ата минута треньорът на гостите Красимир Балъков нахлу на терена. Явно бе решил, че заради спокойствието на Вили Вуцов трябва да го замести в скандалите. Бала накара съдията Николай Йорданов да върне изгонения Цветомир Цонков в игра.

В 86-ата минута Яшар центрира, Борел изби, но Тодор Колев дебнеше и от няколко метра оформи крайното 2:0.

Следващата седмица се подновява първенството, Славия приема Спортист, а Черноморец гостува на Черно море./БЛИЦ

Славия: Мболи, Петков, Томаш (46 - Дреновички), Дяков, Петров, Н. Петков, Георгиев (46 - Дюлгеров), Пеев, Илиев, П. Димитров (46 – Гал. Иванов), Жуниор (46 – Т. Колев)

Черноморец: Борел, Старокин, Кръстев, Дянков, Зайц, Андре, Педриня, Морис, Абрело, Фернандес (46 - Мускао), Хайри (46 - Цонков)