Портсмут загърби проблемите си извън терена и в мач от 28 кръг на Висшата лига и се наложи с 2:1 като гост на Бърнли.

Само ден след като бе поставен под външно административно управление, “Помпи” откри резултата в 25-ата минута с попадение на Фредерик Пикион.

Мартин Патерсън изравни 6 минути по-късно, след като прехвърли Дейвид Джеймс. Домакините се отърваха от втори гол във вратата си в 56-ата минута, когато Брайън Дженсън спаси дузпа на Джейми О`Хара.

20 минути по-късно Портсмут отново получи 11-метров наказателен удар, като този път Хасан Йебда не сбърка при изпълнението. Въпреки червения картон на Рикардо Роча в добавеното време “Помпи” удържа победата.

Болтън записа едва втори успех под ръководството на Оуен Койл в девет мача, след като се наложи с 1:0 над Уулвърхемптън. Попадението на Зат Найт в добавеното време на първото полувреме прекъсна серията на Тротърс, които нямаха вкаран гол в последните си 5 мача.

Бирмингам също записа победа с 1:0, като се наложи над Уигън след гол от дузпа на Джеймс Макфадън точно преди почивката. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Марио Мелхиот срещу Кийт Фейхи./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 28 КРЪГ
Oт 23 февруари (вторник)
Манчестър Юнайтед - Уест Хям 3:0
1:0 Уейн Рууни (38), 2:0 Уейн Рууни (55), 3:0 Майкъл Оуен (80)

От 27 февруари (събота)
Челси - Манчестър Сити 2:4
1:0 Франк Лампард (42), 1:1 Карлос Тевес (45+1), 1:2 Крейг Белъми (51), 1:3 Карлос Тевес (76-дузпа), 1:4 Крейг Белъми (87), 2:4 Франк Лампард (90+1)

Бирмингам - Уигън 1:0
1:0 Джеймс Макфадън (45+2-дузпи)

Болтън - Уулвърхемптън 1:0
1:0 Зат Найт (45+1)

Бърнли - Портсмут 1:2
0:1 Фредерик Пикион (25), 1:1 Мартин Патерсън (31), 1:2 Хасан Йебда (76-дузпа)