Рома и Милан завършиха 0:0 в дербито на 27-ия кръг на Серия "А". На стадион "Олимпико" в Рим Милан бе по-добрият отбор, но не успя да реализира головите си положения и трябваше да се примири с равенството. По този начин "росонерите", които заемат второто място в класирането, вече са с 55 точки, като съкратиха на 3 точки разликата до лидера Интер, но "нерадзурите" приемат Дженоа и при победа ще се откъснат на 6 точки пред вечния си съперник от Милано.

За Рома не играха Филип Мексес, Лука Тони и Франческо Тоти. Милан бе без Алешандре Пато, Амантино Мансини и Зеедорф, а Дейвид Бекъм бе резера.

Най-сериозната опасност пред една от двете врати през първото полувреме бе създадена от Жулио Баптища, чийто удар обаче бе отразен от стража на гостите.

През втората част Хунтелаар имаше отлични възможности да отбележи, но и той действа разконцентрирано. Първо в 70-ата минута холандецът не се възползва от неразбирателство между Рийзе и Серджио, а в последните секунди пропусна след хубав пас на Пирло./БЛИЦ