Палермо измести Ювентус от четвъртото място в Серия “А”, след като в мач от 27 кръг се наложи с 1:0 на Ливорно.

Сицилианския тим имаше сериозни затруднения в опита си да пробие отбраната на гостите, а вратарят Рубиньо направи редица спасявания и почти отчая играчите на тима, който напусна през януари.

Единственото попадение в мача бе реализирано от Фабрицио Миколи в 81-ата минута, а победата прати Палермо на четвъртата позиция, която дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига.

Сицилианците вече имат 46 точки, две повече от петия Ювентус и са на шест зад третия в класирането Рома. Интер, който е лидер с 58 точки по-късно днес приема Дженоа.

Наполи се срина до седмо място, след като загуби с 1:2 от Болоня. И трите гола в мача паднаха в първия четвърт час. Салайета и Адаилтон дадоха аванс на Болоня, преди неаполитанците да върнат едно попадение чрез Ринаудо.

Българският национал Валери Божинов се появи в игра в шестата минута на добавеното време при равенството 1:1 на Парма като гост на последния Сиена. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 27 КРЪГ
От 6 март (събота)
Фиорентина - Ювентус 1:2
0:1 Диего (2), 1:1 Марко Маркиони (32), 1:2 Фабио Гросо (68)

От 7 март (неделя)
Каляри – Катания 2:2
1:0 Андреа Ладзари (9), 1:1 Джузепе Маскара (31-дузпа), 1:2 Макси Лопес (35), 2:2 Андреа Косу (73)

Бари – Киево 1:0
1:0 Хосе Игнасио Кастийо (20)

Сампдория – Лацио 2:1
0:1 Серджо Флокари (7), 1:1 Стефано Губерти (29), 2:1 Джампаоло Пацини (36)

Палермо – Ливорно 1:0
1:0 Фабрицио Миколи (81)

Болоня – Наполи 2:1
1:0 Марсело Салайета (7), 2:0 Адаилтон (12), 2:1 Леандро Ринаудо (14)