Два гола на Алберто Джилардино донесоха на Фиорентина победата с 3:1 след обрат срещу Наполи в мач от 28 кръг на италианската Серия „А”.

„Виолетовите”, които във вторник бяха елиминирани от Шампионската лига от Байерн, не бяха записвали победа като гост повече от два месеца.

Есекил Лавеси даде аванс на Наполи в 48-ата минута, а гостите от Флоренция отвърнаха с две попадения на Джилардино в 60-ата и 87-ата минута.

Третият гол в мача бе реазилиран от Стеван Йоветич в последната минута, когато вратарят на домакините Морган де Санктис бе излязъл напред в опит на тима му да стигне до изравнителен гол.

Поражението означаваше, че Наполи запазва седмото си място с 41 точки, докато Фиорентина е 10-и д 38 точки./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 28 КРЪГ
От 12 март (петък)
Катания – Интер 3:1
0:1 Диего Милито (54), 1:1 Макси Лопес (74), 2:1 Джузепе Маскара (81-дузпа), 3:1 Хорхе Мартинес (90)

От 13 март (събота)
Наполи – Фиорентина 1:3
1:0 Есекил Лавеси (48), 1:1 Алберто Джилардино (60), 1:2 Алберто Джилардино (87), 1:3 Стеван Йоветич (90)