Тотнъм победи като гост Съндърланд с 2:1 и запази четвъртото си място във Висшата  лига. В мач от 31-ия кръг "шпорите" стигнаха до трите точки след попадения на Ейдур Гудьонсен и Нико Кранчар. Първото полувреме завърши при нулево равенство.

Резултатът бе открит още в първата минута след подновяването на играта. Бившият нападател на Челси Ейдур Гудьонсен даде преднина на Тотнъм, а само три минути по-късно домакините трябваше да останат с човек по-малко на терена след втория жълт картон на Дийн Уайтхед. Все пак домакините стигнаха до изравнителното попадение. В 64-ата минута Матю Етерингтън превърна в гол, отсъдената дузпа за нарушение на Асу Екото срещу Дейв Китсън.

Момчетата на Хари Реднап все пак съумяха да изкопчат трите точки благодарение на великолепния гол на Нико Кранчар в 77-ата минута. Хърватинът се озова абсолютно сам в наказателното поле на домакините и след пас на Асу Екото разстреля стража на Сток Сити.

Евертън записа шеста поредна домакинска победа във Висшата лига, надигравайки с 2:0 гостуващия Болтън. Попаденията за „карамелите” отбелязаха завърналият се наскоро Микел Артета и Стивън Пиенар. В 71-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като червен картон за нарушение получи Стейнсон. Фаулът му срещу Якубу доведе и до първия гол в срещата.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 31 КРЪГ
Астън Вила – Уулвърхемптън 2:2
1:0 Карю (16), 1:1 Крадък (23), 1:2 Милнър (38-автогол), 2:2 Карю (82)

Евертън – Болтън 2:0
1:0 Артета (72), 2:0 Пиенаар (89)

Портсмут – Хъл Сити 3:2
0:1 Фолан (27), 1:1 Смит (37), 1:2 Фолан (73), 2:2 О`Хара (88), 3:2 Кану (89)

Сток Сити – Тотнъм 1:2
0:1 Гудьонсен (46), 1:1 Етерингтън (64-дузпа), 1:2 Нико Кранчар (77)

Съндърланд – Бирмингам 3:1
1:0 Дарън Бент (5), 2:0 Дарън Бент (11), 2:1 Джером (60), 3:1 Кемпбъл (88)

Уигън – Бърнли 1:0
1:0 Родайега (90)

19:30 часа Арсенал – Уест Хям (Диема 2)
Баланс: 105 мача, 46 победи за Арсенал, 32 равенства, 27 победи за Уест Хям

На 21 март (неделя)

15:30 часа Манчестър Юнайтед – Ливърпул (Диема)
Баланс: 153 мача, 58 победи за Манчестър Юнайтед, 43 равенства, 52 победи за Ливърпул

17:00 часа Фулъм – Манчестър Сити (Диема 2)
Баланс: 49 мача, 15 победи за Фулъм, 13 равенства, 21 победи за Манчестър Сити

18:00 часа Блекбърн – Челси (Диема)
Баланс: 97 мача, 32 победи за Блекбърн, 26 равенства, 39 победи за Челси

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.