Реал Мадрид постигна скандална домакинска победа с 3:1 над Спортинг Хихон в мач от 27-ия кръг на Примера дивисион. Гостите поведоха чрез Барал в 53ата минута, но нередовен гол на Рафаел ван дер Ваарт (55) изравни резултата. Холандецът спря топката с две ръце преди да се разпише. Последваха голове на Шаби Алонсо и Гонсало Игуаин за крайното 3:1.

През първото полувреме домакините разочароваха и създадоха малко голови положения. В 33-ата минута Игуаин се пребори с бранител, но диагоналният му удар мина до гредата. Две минути по-късно гостите имаха добър шанс, но Барал не успя да насочи добре топката към вратата на Касияс.

В 53-ата минута Давид Барал матира Икер Касияс за 1:0 в полза на Спортинг (Хихон). Само след две минути “белия балет” изравни със спорен гол. Кристиано Роналдо шутира от фаул, Хуан Пабло боксира, а Рафа ван дер Ваарт спря топката с две ръце преди да вкара за 1:1. Въпреки протестите голът беше зачетен.

В 57-ата минута домакините поведоха с 2:1. Роналдо отклони с глава след корнер и Шаби Алонсо на празна врата чукна за 2:1. В 68-ата минута домакините оформиха крайното 3:1 в своя полза. Игуаин се откъсна и шут от около 15 метра за трети път наказа гостите със своя 20-и гол в Примера./БЛИЦ