Рома се доближи на точка от лидера в Серия “А”, след като в мач от 31 кръг се наложи над “нерадзурите” с 2:1. Победното попадение бе реализирано от Лука Тони в 72-ата минута.

Тони се оказа непокрит в центъра на наказателното поле, когато получи пас от Родриго Тадеи. Това бе петото му попадение в девет мача след преотстъпването си от Байерн.

Даниеле де Роси бе дал аванс на “вълците” в 17-ата минута, след като от един метър прати топката в мрежата след игра с глава на Николас Бурдисо.

Интер изравни в 66-ата минута, когато Диего Милито се разписа след центриране на Уесли Снайдер. Телевизионните повторения показаха, че Горан Пандев е бил в засада още преди Снайдер да получи топката./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 31 КРЪГ
От 27 март (събота)
Рома – Интер 2:1
1:0 Даниеле де Роси (16), 1:1 Диего Милито (66), 2:1 Лука тони (72)

Палермо – Болоня 3:1
1:0 Фабрицио Миколи (10), 1:1 Адаилтон (38), 2:1 Фабрицио Миколи (43-дузпа), 3:1 Фабрицио Миколи (79)