Спартак (Москва) стигна до равенството 2:2 като гост на Том (Томск) в мач от 4 кръг на руската Премиер лига, след като на два пъти се оказваше изоставащ в резултата.

Домакините от Томск откриха резултата още в 8-ата минута, когато Сергей Корниленко бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря на Спартак Сослан Джанаев. Велитон изравни в 29-ата.

Том се оттегли на почивката с гол преднина след попадението на Валерий Климов 10 минути преди края на първото полувреме. Две минути след подновяването на играта Спартак отново стигна до изравняване, клед като Ибсон се разписа при добавка на париран от Парейко удар на Алекс.

С това равенство Том пропусна възможността да излезе еднолично на второто място, а сега с актив от 7 точки дели позицията с Рубин, Амкар, Зенит и ЦСКА (Москва). Спартак е осми с пет точки./БЛИЦ

ПРЕДСТОЯЩИ
На 4 април: Терек – Криля советов, Сатурн – Рубин, Локомотив (Москва) – Динамо (Москва)
На 14 април: ЦСКА (Москва) – Зенит

КЛАСИРАНЕ: 1.СПАРТАК (НАЛЧИК) 10, 2.Рубин 7, 3.Том 7, 4.Амкар 7, 5.Зенит 7 и др.