Шампионът на Италия Интер е на път да изпусне титлата, след като направи само 2:2 като гост на Фиорентина. Рома може да окупира върха още утре, ако надвие Аталанта. "Вълците" изостават с 2 точки от Интер, а третият кандидат за титлата - Милан, е на 4 точки от върха и също има отлична възможност да скъси дистанцията при победа срещу Катаня.

На "Артемио Франки" двата отбора сътвориха истински спектакъл, като всеки от тях може да съжалява за пропуснтатите три точки. Фиорентина излезе напред с попадение на Кейрисон в 11-ата минута. Попадението стана след перфектна триходова атака на "виолетовите", преминала през Рикардо Монтоливо и Джанлука Комото, за да завърши с точен удар на бразилския нападател.

В началото на второто полувреме Моуриньо извади от игра Кристиан Киву и усили атаката с пускането на Балотели. "Нерадзурите" овладяха инициативата, но бързите контри на Фиорентина се оказаха нерешима загадка за бранителите и в три ситуации само късметът попречи на "виолетовите" да направят резултата 2:0.
Истинската драма настъпи в последния четвърт час. В 74-ата минута красива комбинация на Интер позволи на Милито да стигне пръв до топката и от няколко метра да изравни – 1:1.

В 81-ата минута Самуел Ето`о получи пас от Балотели и простреля Фрей за 2:1. Фиорентина обаче намери сили да отвърне на удара. Само минута след попадението на Ето'о - Жулио Сезар сгреши след центриране от корнер и датският защитник Пер Кролдруп беше най-съпбразителен, насочвайки топката в мрежата на Интер - 2:2.

В класирането Интер продължава да води с актив от 67 точки, Рома има 65, а Милан 63./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 33 КРЪГ

На 10 април (събота)

Наполи – Парма 2:3
1:0 Куалярела (3), 1:1 Антонели (64), 1:2 Лукарели (68), 2:2 Хамшик (78), 2:3 Хименес (87)

Фиорентина – Интер 2:2