Левски разгроми Спортист (Своге) с 5:0 у дома в мач от 25-ия кръг на “А” група. “Сините”, които вече са с 46 точки, успяха да изместят Славия от четвъртото място, като “белите” са пети с 45. ЦСКА е на трета позиция с 47 точки и утре гостуват на Миньор.

По два гола за успеха на Левски реализираха Александър Александров – Кривия и Мирослав Антонов. Един добави Дарко Тасевски, който се върна в игра след тежка контузия, получена още по време на зимната пауза.

Домакините имаха превес през цялото време и петте гола бяха най-малкото, което можеха да реализират. Още от началото на двубоя заваляха центрирания в наказателното поле на гостите и само намесата на Тодор Кючуков спираше пътя на топката към вратата. В 22-ата минута “сините” стигнаха до гол. Веселин Минев центрира отляво и Мирослав Антонов с глава вкара за 1:0. В 25-ата минута Йовов стреля от границата на наказателното поле и Кючуков с мъка изби. В 33-ата минута Антонов направи пропуск, като от границата на вратарското поле засече, но подходи много несериозно и не успя да стреля силно.

В 35-ата минута този път Мирослав Антонов се разписа, като това бе негово второ попадение в двубоя. След извеждащ пас към Жоазиньо, Тодор Кючуков излезе и игра с глава на границата на наказателното поле, топката попадна в Антонов, който мина покрай излезлия вратар и търкулна коженото кълбо за 2:0.

През второто полувреме гостите изглеждаха по същия начин, слаба игра и никаква идея. В 49-ата минута Александър Александров направи 3:0, след като тръгна от центъра, справи се с Диян Дончев от Спортист и останал сам срещу вратаря, пусна топката покрай него.

В 62-ата минута Димитър Телкийски нацели лявата греда на вратата, пазена от Кючуков. Две минути след това влезлият като резерва Тасевски направи 4:0. Той засече с глава центриране на Телкийски отдясно. Последваха нови постоянни центрирания и атаки на Левски, но Жоазиньо и Тасевски пропуснаха. В 90-ата минута Александров получи топката вдясно в наказателното поле, видя, че Тодор Кючуков е излязъл и го прехвърли за крайното 5:0./БЛИЦ

Мачът по минути тук

Левски - Спортист (Своге) 5:0
1:0 Мирослав Антонов (22), 2:0 Мирослав Антонов (35), 3:0 Александър Александров (49), 4:0 Дарко Тасевски (64), 5:0 Александър Александров (90)