ЦСКА е на път да изпусне евротурнирите, след като направи поредна издънка. “Червените” успяха да стигнат само до равенството 0:0 като гости на Миньор. Двубоят от 25-ия кръг на “А” група се игра на стадион “Локомотив” в “Надежда” заради наказание на пернишкия клуб. Мачът бе един от по-лесните за ЦСКА, а до края на първенството отборът има мач с Литекс и Локо (Сф) на “Армията”, гостуване на Славия, както и срещи с Черно море и Черноморец.

Момчетата на Адалберт Зафиров играха без всякаква идея през първото полувреме и не затрудниха вратаря на Миньор Ивайло Иванов.

В 20-ата минута “жълто-черните” създадоха първата по-опасна ситуация. След центриране отдясно Виданов и Апостол Попов увиснаха, топката отиваше към главата на Димитър Илиев, но Минев изби в последния момент. В 24-ата минута Миньор организира нова опасна контраатака, Петър Петров остана сам срещу Тодор Янчев, който бе последен в защита, подаде към Витанов, но той се забави и изпусна топката. До края на първото полувреме “червените” се опитваха да организират атаки, но само центрираха в наказателното поле без да има удари към вратата.

През второто полувреме ЦСКА вдигна оборотите и в първите 10 минути създаде четири положения. В 46-ата минута Румен Трифонов уцели горната греда след подаване на Спас Делев. В 49-ата минута Платини стреля вдясно в наказателното поле по диагонал, топката тръгна към голлинията, но защитник я изчисти. В 52-ата минута отново Платини стреля, този път с глава, но прати топката в аут. Три минути по-късно Минев и Апостол Попов засякоха центриране с глава, топката се разходи по голлинията, но не влезе. Последва ново центриране, но Гранден с глава не успя да преодолее Ивайло Иванов.

След 60-ата минута ЦСКА отново показа познатото си лице напоследък, сдаде инициативата и не създаде почти нито едно чисто положение. В 76-ата минута Гранден центрира от корнер, но при последвалия удар Велимир Иванович изчисти. В последните минути на срещата “червените” сипеха топката в наказателното поле, но не успяха да стигнат до положение. Миньор започна да играе на контраатаки и на 2-3 пъти по няколко играчи се озоваваха срещу защитата на ЦСКА. В последните секунди Петър Петров остана сам срещу Иван Караджов, но стреля високо в аут./БЛИЦ