Барселона ще запази първото си място в Примера дивисион и след изиграването на 34-ия кръг, след като се наложи с 3:1 над последния в класирането Херес.

Хефрен Суарес и Тиери Анри дадоха на каталунците аванс от 2:0 преди Марио Бермехо да да намали в 25-ата минута. Попадение на Златан Ибрахимович през втората част възстанови аванса на Барса от 2 гола. Херес завърши двубоя с 9 души заради червените картони на Фабиан Ореяна и Матиас Алустиса.

“Блаугранас” вече имат 87 точки от 34 мача. Това означава, че са с 4 точки аванс пред Реал (Мадрид), който по-късно днес гостува на Сарагоса.

Треньорът на Барселона Пеп Гуардиола остави Лионел Меси и Жерар Пике резерви преди предстоящия в сряда полуфинален реванш от Шампионската лига с Интер./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 34 КРЪГ
От 24 април (събота)

Барселона – Херес 3:1
1:0 Хефрен Суарес (14), 2:0 Тиери Анри (24), 2:1 Марио Бермехо (25), 3:1 Златан Ибрахимович (56)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 24 април (събота) от 21,00 часа
Реал (Сарагоса) – Реал (Мадрид) (ТВ+)
Баланс: 109 мача, 19 победи за Реал (Сарагоса), 21 равенства, 69 победи за Реал (Мадрид)

На 24 април (събота) от 23,00 часа

Валенсия – Депортиво (Ла Коруня) (ТВ+)
Баланс: 79 мача, 38 победи за Валенсия, 17 равенства, 24 победи за Депортиво (Ла Коруня)

Атлетико (Мадрид) – Тенерифе
Баланс: 23 мача, 12 победи за Атлетико (Мадрид), 8 равенства, 3 победи за Тенерифе

На 25 април (неделя) от 22,00 часа
Хетафе – Севиля
Баланс: 11 мача, 4 победи за Хетафе, 3 равенства, 4 победи за Севиля

На 26 април (понеделник) от 22,00 часа
Осасуна – Атлетик (Билбао) (Филм +)
Баланс: 63 мача, 15 победи за Осасуна, 18 равенства, 30 победи за Атлетик (Билбао)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.