Левски загуби с 1:2 гостуването си на Пирин в среща от първенството на дублиращите отбори, играна в Благоевград пред почти 400 зрители.

Двата отбора се атакуваха постоянно и направиха зрелищен двубой, в който "орлетата" бяха по-добрият състав.

Мачът започна с домакински натиск, като особено дейни бяха Димиров и Костов, които на няколко пъти организираха опасни атаки по лявото крило. При една от тях Костов остана сам срещу вратаря на "сините" Митрев, но стражът спаси. В 15-ата минута бе маркиран пряк свободен удар за домакините за нарушение срещу Димиров, а Иван Михов застана зад топката и препарира Митрев за 1:0.

"Орлетата" продължиха да нападат като през първото полувреме гостите не стигнаха до нито една по-сериозна опасност пред вратата на Ганев. Второто полувреме започна с битка в средата на терена като нито един от двата състава нямаше надмощие. В 55-ата минута Якимов изскочи сам по десния фланг, надбяга защитата на Левски, пусна топката покрай Митрев и отбеляза за 2:0.

До края срещата "орлетата" заиграха предимно на контраатаки като за малко Якимов да повтори упражнението от по-рано, но този път реши да подава, а топката не достигна до връхлитащия Симов.

В 89-ата минута Левски стигна до попадение, след като резервата Кирилов си отбеляза автогол след меле и серия от рикошети пред вратата на Ганев. /БЛИЦ

Пирин: Ганев, Златанов, Иван Михов, Молдованов, Ради Михов, Кацимерски, Димиров, Костов, Якимов, Симов и Стоянов. През втората част се появиха още Карачанаков, Димитър Михов и Кирилов.

Левски: Божидар Митрев, Георги Никифоров, Георги Ангелов, Кристиян Живков, Виктор Генев, Роналд Донев, Павел Петков, Васил Панайотов, Саша Симонович, Георги Недялков, Даниел Шмедин
Резерви: Ивайло Василев, Димитър Шишков, Тони Асенов, Стилиян Николов, Виктор Малковски, Кристиян Фурнаджиев, Андреас Васев