Алания (Владикавказ) размаза с 5:2 гранда Спартак (Москва). Срещата бе от 10-ия кръг на руската Висша лига.

Българите Иван Иванов и Иван Стоянов играха цял мач за домакините. Първият не взе участие в предишните три мача на Алания, в които все бе оставян на резервната скамейка, но така и не влизаше в игра. Племенникът на Йордан Лечков изнесе пореден силен мач за тима от Владикавказ и въпреки, че не успя да се разпише, асистира за четвъртия и петия гол.

Още до 9-ата минута на мача във Владикавказ паднаха три попадения. В 5-ата Александър Маренич откри за Алания, в 7-ата Уелитон изравни, а 120 секунди по-късно Георгий Габулов направи 2:1 за домакините. В 30-ата съотборникът на Иван Иванов и Иван Стоянов - Георге Флореску, си отбеляза автогол - 2:2.

Всичко се реши през второто полувреме с три нови гола на Габулов (68-ата), Арсен Хубулов (88) и Сергей Даду (90+2). В даденото от съдията продължение Уелитон пропусна дузпа за Спартак.

Така с прибавените три точки Алания събра 12 и заема осмото място във временното класиране. Спартак (Москва) е пети с 16 в актива си. /БЛИЦ

15:00 часа Сатурн - Том (Томск)
17:15 часа Спартак (Налчик) - Локомотив (Москва)
18:30 часа Анжи (Махачкала) - Динамо (Москва)

Класиране: 1.ЗЕНИТ 21 т., 2.ЦСКА (Москва) 20, 3.Спартак (Налчик) 18, 4.Рубин (Казан) 17, 5.Спатак (Москва) 16 и др.