Четирикратната шампионка от “Ролан Гарос” няма да добави нова титла към колекцията си, след като в началото на годината се завърна на корта. Австралийката Саманта Стосър изхвърли белгийката от турнира с 2:6, 6:1, 6:4 и ще играе на четвъртфинал със Серина Уилямс. Тя спря серията на Енен от 24 поредни победи на “Ролан Гарос”.

Срещата между Стосър и Енен бе много интересна, като двете показаха стабилна игра и си размениха набързо по един гейм. В решителния трети Саманта проби за 5:4, след което взе подаването си и спечели мача.

Миналата година Стосър стигна до полуфиналите на турнира, но загуби от бъдещата шампионка Светлана Кузнецова с 4:6, 7:6, 3:6. Саманта има две титли от “Големия шлем” на двойки./БЛИЦ