Шесткратният победител от “Уимбълдън” бе на крачка от сензационно отпадане още на старта на надпреварата. Все пак швейцарецът отново показа класа и след страхотен обрат отстрани Алехандро Фая с 5:7, 4:6, 6:4, 7:6, 6:0.

В първия сет колумбиецът успя да пробие при 6:5, след което показа здрави нерви и обърна гейма си от 0-30, с което поведе в мача. Във втория сет 26-годишния Фая отново взе успех при подаването на съперника, но при 5:4, след което и гейма си.

Третият сет започна с лекарска помощ за колумбиеца, който го загуби с 4:6. Това не му повлия и той демонстрира добър тенис в четвъртия сет, който се реши с тайбрек. В него Роджър показа класа и го спечели със 7:1.

Петият сет мина под диктовката на Федерер, който го спечели с 6:0. Срещата продължи 3 часа и 17 минути./БЛИЦ