Етър записа най-убедителната си победа до момента в контролите това лято, надделявайки с 4:1 срещу Самоводене. По подобие на предния мач между двата тима, новият член на Северозападната "В" група поведе в резултата, а "виолетовите" успяха да се доберат до крайния успех.

В 8-ата минута Светослав Караиванов даде преднина на Самоводене, а Михаил Аврионов изравни за Етър в 39-ата. Останалите три попадения за "виолетовите" паднаха между 73-ата и 80-ата минути. Новото попълнение Екундайо Джайеоба даде отличен пас към Мариян Генов, който технично стреля покрай вратаря за 2:1. Стефан Харлов със страхотен шут под гредата от около 25 метра увеличи преднината на 3:1, а след удар на Тихомир Кънев с глава топката се отби в защитник на Самоводене и отново мина голлинията за крайното 4:1.

В игра за Етър се появи централният защитник Васил Григоров. Той идва от Чавдар (Бяла Слатина) и му предстои да изкара пробен период, пише sport-vt. През второто полувреме "виолетовите" бяха по-добрият тим, като създаваха опасни ситуации за гол и същевременно не позволяваха да има такива пред вратата на Карканджиу. Особено добро впечатление направи Джихат Кямил, който се бореше докрай за всяка топка.

В сряда Етър гостува на Янтра в Габрово. /БЛИЦ

Съставът на Етър: Димитров, Гайдаров, Костадинов, Ванков, М. Иванов, Трифонов, Христов, Лапантов, Петров, Кушев, Аврионов (Карканджиу, Антонов, Григоров, Март. Иванов, Кямил, Генов, Генчев, Харлов, Джайеоба, Кънев)