ЦСКА най-после си осигури нов нападател, каквото бе желанието на треньора Павел Дочев. БЛИЦ първи разбра и ви поднася новината, че това е Кристиан Тибони, който е на 22 години и идва от Аталанта. Таранът пристига в 18 часа в София.

Тибони е четвъртият италианец, привлечен от "червените" това лято. Снощи играч на ЦСКА стана Марко Еспозито от Мантова, а преди него на "Армията" пристигнаха Джузепе Акуаро от Аарау и Фабрицио Грило от Кротоне.

Ръководството на "армейците" се спря на варианта с Тибони, след като пропадна привличането на ирландеца Килиан Шеридън от Селтик. Ирландецът бе чакан в София почти цяло лято, а по това време той игра за "детелините" почти във всички контроли и не даде никакви индикации, че възнамерява да дойде в България.

Кристиан Тибони е роден на 6 април 1988 г. в Бергамо и започва футболното си развитие в юношеската школа на местния Аталанта. От 2006 г. е част от първия тим на "бергамаските", като през сезона записва един мач за тима в Серия "Б" (0:0 с Тернана на 8 февруари).

През следващата кампания е разменен за Фернандо Тисоне от първодивизионния Удинезе. За "фриуланите" Тибони изиграва два мача в Серия "А" - срещу Рома (1:3) и Емполи (0:1). Следват преотстъпвания в Пиза от Серия "Б" и третодивизионния Сасуоло.

През 2008 г. високият 189 см нападател се завръща в родния си клуб Аталанта и ведната е даден под наем на Верона, където за 24 мача бележи 8 гола. През есента на 2009-а изиграва един мач за "бергамаските" от Серия "А" - домакинската загуба с 0:1 от Сампдория. През пролетта е преотстъпен на втородивизионния Асколи, където записва 9 срещи и 1 гол.

Тибони има мачове за националните отбори на Италия до 16, до 17, до 18, до 19 и до 20 г. На 12 август миналата година получава повиквателна за тима на "скуадра адзура" до 21 г. за мача с Русия, но не се появи в игра във въпросната среща. /БЛИЦ