Естония победи с 2:1 Фарьорските острови в първата квалификация за Евро 2012 в Полша и Украйна. Двубоят бе от Група "C", в която са още Италия, Сърбия, Словения и Северна Ирландия.

Гостите от Фарьорските острови поведоха в 28-ата минута чрез Йоан Едмундсон и малко преди края на мача предчувстваха как си тръгват с трите точки от гостуването в Талин.

В първата минута на продължението естонците стигнаха до изравнително попадение, вкарано от Каймар Саг. В 93-ата минута домакините се добраха до пълния успех, след като точен във вратата на Фарьорските острови бе капитанът Райо Пироя. Така Естония спечели трите точки по драматичен начин.

На 3 септември ще се изиграят 3 мача от Група "C" - Фарьорски острови - Сърбия, Естония - Италия и Словения - Северна Ирландия. /БЛИЦ