Шампионът на Германия Байерн Мюнхен започна с трудна победа защитата на титлата си в Бундеслигата. Тимът на Луис Ван Гаал се наложи с 2:1 като домакин на Волфсбург.

Мачът започна отлично за Байерн, който след домакинския натиск стигна до резонен гол. Още в десетата минута звездата на немския футбол Томас Мюлер откри за своя тим. Останалите голове в срещата дойдоха през второто полувреме. Гостите от Волфсбург се върнаха в мача в началото на частта, когато Един Дзеко изравни. В последната минута на двубоя настоятелната игра на шампионите даде резултат и Бастиан Швайнщайгер подари трите точки на домакините.

В същото време аржентинският централен бранител Мартин Демикелис бойкотира своя тим и отказа да участва в мача, след като не попадна в титулярния състав за двубоя. Холандският наставник на баварците Луис Ван Гаал предпочете да разчита в центъра на отбраната на Даниел Ван Буйтен и младока Холгер Бадщубер.

„Демикелис помоли наставника да не го вписва в тимовия лист. Не мисля, че това означава, че той иска да напусне клуба, но определено сме разочаровани от неговото решение”, заяви президентът на Байерн Карл-Хайнц Румениге преди началото на мача./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ

Байерн (Мюнхен) - Волфсбург 2:1
1:0 Мюлер (10), 1:1 Дзеко (55), 2:1 Швайнщайгер (90)

На 21 август (събота) от 16:30 часа
Хофенхайм – Вердер (Евроспорт 2 България)

Хановер – Айнтрахт (Франкфурт)
Баланс: 40 мача, 14 победи за Хановер, 14 равенства, 12 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

На 21 август (събота) от 19:30 часа
Хамбургер – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 84 мача, 32 победи за Хамбургер, 21 равенства, 32 победи за Шалке 04

На 22 август (неделя) от 16:30 часа
Майнц – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 7 мача, 5 победи за Щутгарт, 2 равенства

На 22 август (неделя) 18:30 часа
Борусия (Дортмунд) – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 62 мача, 21 победи за Борусия (Дортмунд), 18 равенства, 23 победи за Байер (Леверкузен)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.