Вицешампионът на Франция Лион изненадващо загуби с 0:2 гостуването си на Лориен в мач от 4-ия кръг на Лига 1. Преди този двубой домакините нямаха записан успех.

Точни за Лориен бяха Кевин Гамейро от дузпа в 8-ата минута и Линел Китамбала в 66-ата.

За Лион дебют направи привлеченият от Бордо френски национал Йоан Гуркюф. Той се появи в игра в 30-ата минута, когато замени Цезар Делгано, но халфът няма да запомни с добро първия си мач за тима.

На другия полюс бе неговият баща - Кристиян Гуркюф, който е треньор на Лориен.

След издънката Лион заема 13-ото място във временното класиране на Лига 1 с 4 точки, колкото има и Лориен. Лидерът Тулуза победи с 2:0 като гост Нанси и единствен е с пълен актив от 12 точки. /БЛИЦ

22:00 часа Бордо - Олимпик (Марсилия)

Класиране в челото: 1.ТУЛУЗА 12 т., 2.Рен 8, 3.Монпелие 8, 4.Сент Етиен 7, 5.Каен 7 и др.