Израел стартира успешно похода си към Евро 2012, побеждавайки с 3:1 Малта в първия мач от Група "F" на евроквалификациите.

Автор и на трите попадения за домакините стана израелската звезда от Челси Йоси Бенаюн, който отбеляза и трите попадения за тима си. Халфът откри резултата още в 7-ата минута с хубав удар след подаване отляво, но половин час по-късно гостите изравниха чрез Джейми Пейс - 1:1.

Едва в 64-ата минута Израел си върна преднината от един гол - с попадение на Бенаюн от дузпа. Бившият играч на Ливърпул оформи своя хеттрик в 75-ата минута и на практика сложи край на интригата в мача. Полузащитникът се разписа с глава, след като вратарят на Малта Андю Хог изби мощен удар на израелски футболист.

Днес предстои да се изиграят още два мача от Група "F" - Латвия - Хърватия и Гърция - Грузия. /БЛИЦ

ГРУПА "F"

От 2 септември (четвъртък)

Израел - Малта 3:1

1:0 Йоси Бенаюн (7), 1:1 Джейми Пейс (37), 2:1 Йоси Бенаюн (64-дузпа), 3:1 Йоси Бенаюн (75)