Мирослав Клозе вкара два гола, а Лукас Подолски се разписа веднъж за Германия при победата с 6:1 над Азербайджан в мач от Група “А” на квалификациите за Евро 2012.

“Бундестима” доминираше в мача и пропиля няколко възможности преди Хайко Вестерман да открие резултата в 28-ата минута. Подолски удвои в добавеното време, а минута след него се разписа и Клозе.

През второто полувреме капитанът на Азербайджан Рашад Садиков си вкара автогол, а след това гостите стигнаха и до попадение. При спасен от Мануел Нойер удар топката се отби във Вагиф Джавадов и влезе във вратат.

Холгер Бадщубер вкара четири минути преди края, а в добавеното време Клоде реализира второто си попадение в мача. Това бе неговият 103-и двубой за Германия и вече има 55 гола за националния отбор./БЛИЦ