Италия заличи слабото си представяна на Мондиал 2010, след като постигна убедителна победа в първото си домакинство в квалификациите за Евро 2012. “Скуадра адзура” се наложи с 5:0 над Фарьорските острови във Флоренция.

За радост на местните фенове Алберто Джилардино от Фиорентина откри резултата в 11-ата минута, когато с глава засече центриране на Андреа Пирло.

В 22-ата Даниеле де Роси удвои с удар от наказателното поле, а Касано направи 3:0 с точен далечен удар в 27-ата минута.

Резервата Фабио Куалярела се разписа от близко разстояние в 81-ата, а Пирло довърши гостите с гол при изпълнение на пряк свободен удар в последната минута на мача.

Двубоят бе дебют пред родна публика за новия италиански селекционер Чезаре Прандели, който получи топло посрещане от феновете на Фиорентина. Той бе треньор на “виолетовите” преди да поеме националния отбор./БЛИЦ