Мачът от петия кръг на Ередивизие между Венло и Твенте бе прекратен за около четвърт час заради обидни реплики от страна на феновете на шампиона на Холандия към съдията Том ван Сихем. Двубоят все пак бе подновен, а в крайна сметка Твенте се поздрави с труден успех с 2:1. Българският национал Николай Михайлов пази на вратата на Твенте. Гостите от Еншеде поведоха в резултата в 29-ата минута с попадение на Бриан Руис. Венло се добра до равенството в 42-ата минута, след като Патрик Паауве вкара дузпа.

Победното попадение за Твенте падна в 70-ата минута, а негов автор бе Росалес. В 83-ата минута съдията прекрати за кратко срещата заради обидните реплики по негов адрес от страна на феновете на Твенте. След подновяването на мача не се получи нищо интересно и Твенте узакони победата си./БЛИЦ