Сток Сити записа важна победа над Астън Вила с 2:1 в последен мач от четвъртия кръг на Висшата лига. Възпитаниците на Тони Пюлис обърнаха развоя на срещата и след като губеха с 0:1, стигнаха до крайния успех с 2:1. За тима на гостите от Бирмингам цял мач игра българският национал Стилиян Петров. Именно след негово нарушение обаче падна и победният гол за „грънчарите” в добавеното време на срещата. Астън Вила бе воден от досегашния си наставник Кевин Макдоналд, а новият мениджър на тима Жерар Улие гледа мача от трибуните.

В 34-ата минута Стюърт Даунинг откри за Астън Вила като засече добре центриране отдясно и с глава вкара за 1:0. Изравнителният гол за Сток Сити дойде едва десет минути преди края. Кенуейн Дожоунс заби първото си попадение с екипа на Сток след трансфера му от Съндърланд. В даденото от съдията добавено време бранителят Роберт Хут бе най съобразителен в наказателното поле след разбъркване и с десния крак подари трите точки на домакините. Топката бе центрирана от фаул, който бе извършен от българина Стилиян Петров./БЛИЦ