Валенсия победи с 2:1 като гост Еркулес, който в миналия кръг изненадващо се наложи с 2:0 при визитата си на Барселона на "Камп Ноу".

За "прилепите" днешния успех е трети от три мача до момента в Примера дивисион. Така Валенсия оглави класирането с пълен актив от 9 точки. Вторият Реал (Мадрид) има 7, а с по 6 са Атлетико (Мадрид), Виляреал и Еспаньол.

Още във 2-ата минута падна гол във вратата на Еркулес. Вкара го Хуан Мата след асистенция на Пабло Ернандес. В 23-ата двамата си размениха ролите, като този път Мата подаде на Ернандес, който се разписа за 2:0 за Валенсия. В 43-ата Давид Трезеге намали от дузпа за домакините - 1:2.

След почивката не падна нов гол, а почти цялото второ полувреме Валенсия игра с човек по-малко. В 50-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Давид Наваро. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 3 КРЪГ
От 18 септември (събота)
Еспаньол – Алмерия 1:0
1:0 Хосе Мария Кайехон (47)

Майорка – Осасуна 2:0
1:0 Гонзало Кастро (23-дузпа), 2:0 Йонатан Де Гузман (90)

Спортинг (Хихон) – Атлетик (Билбао) 2:2
1:0 Мигел де ла Куевас (13), 2:0 Гастон Сангой (23), 2:1 Карлос Гурпеги (29), 2:2 Фернандо Йоренте (58)

Реал Сосиедад – Реал (Мадрид) 1:2
0:1 Анхел ди Мария (51), 1:1 Раул Тамудо (62), 1:2 Кристиано Роналдо (75)

От 19 септември (неделя)
Еркулес – Валенсия 1:2
0:1 Хуан Мата (2), 0:2 Пабло Ернандес (23), 1:2 Давид Трезеге (43-дузпа)

Расинг (Сантандер) – Сарагоса 2:0
1:0 Адриано Енрике (76), 2:0 Джерардо Ариел (90)

Леванте – Виляреал 1:2

0:1 Нилмар (16), 0:2 Нилмар (42), 1:2 Фелипе Кайседо (90)

На 19 септември (неделя)
20:00 часа Атлетико (Мадрид) – Барселона (ТВ +)
Баланс: 146 мача, 51 победи за Атлетико (Мадрид), 34 равенства, 61 победи за Барселона

22:00 часа Малага – Севиля (ТВ +)
Баланс: 50 мача, 18 победи за Малага, 12 равенства, 20 победи за Севиля

На 20 септември (понеделник)
22:00 часа Депортиво (Ла Коруня) – Хетафе
Баланс: 12 мача, 6 победи за Депортиво (Ла Коруня), 4 равенства, 2 победи за Хетафе

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.